PROJEKT s VW NADÁCIOU

BÚRANSKÁ MINIJUNIORKA

Začiatok minuloročnej sezóny sa niesol v znamení spolupráce s Nadáciou Volskwagen Slovakia, kedy sme sa zapojili do projektu a získali dotáciu na materiálne vybavenie klubu, aby tréningy našich detí boli zaujímavejšie a efektívnejšie. Koncom apríla, po uvoľnení pandemických opatrení, sme pre našich malých atlétov usporiadali klubové preteky v  športovo-pohybových hrách zameraných na rôzne pohybové zručnosti. Okrem medailí sme im oficiálne odovzdali klubové športové súpravy, v ktorých nás naši športovci 7.5.2022 premiérovo predstavili na oficiálnych pretekoch na trnavskom atletickom štadióne v rámci Detskej atletiky. Naša minijuniorka tu v zložení – Ema Cigánková, Laura Podaná, Samuel Drinka a Vladimír Gál – sa blysla veľmi peknými výkonmi v hode raketkou, skoku do diaľky z miesta, štafetovým behom i vytrvalostnou štafetou a z celkového počtu 15 družstiev obsadili veľmi pekné 8.miesto. V letných mesiacoch sme sa zúčastnili bežeckých pretekov v Borskom Sv. Jure, kde Aneta Gašpárková medzi benjamínkami bola tretia, Peter Haraj, v kategórii predškoláci, bol 14. a Filip Gašpárek bol 20. Ako každoročne, aj teraz sme sa zapojili do celoslovenskej atletickej súťaže – Detský atletický trojboj, ktorého súčasťou sú tri atletické disciplíny – odhod lopty z kolien, skok do diaľky z miesta a člnkový beh 4x10m.

TELOVÝCHOVNÁ JEDNOTA JUNIOR CLUB BORSKÝ MIKULÁŠ
Telovýchovná jednota  Junior club Borský Mikuláš vznikla v roku 1991. Od svojho vzniku sa podieľa na organizovaní  medzinárodných chodeckých pretekov "Záhorácka dvadsiatka" a cestného behu " Búranská desiatka", resp. Búranský bežecký kros. Telovýchovná jednota združuje atletických nadšencov a pretekárov z Borského Mikuláša a okolia. Venenuje sa aj projektu Slovenského atletického zvazu Detská atletika. Od mája 2021 sme v rámci všeobecnej pohybovej prípravy začali novú etapu práce s mládežou - s tými najmenšími.